#anonimowemirkowyznania…

#anonimowemirkowyznania
Wczoraj na stronie Ministerstwa Finansów pojawiły się wytyczne, dotyczące tego w jaki sposób należy rozliczać się z kryptowalut.
Bieżąca interpretacja powoduje, że w praktyce nie możliwe będzie jakiekolwiek używanie kryptowalut w Polsce, bez ciągłych wycieczek do urzędu skarbowego z kolejnymi druczkami, dotyczącymi podatku PCC, które to rzekomo należy złożyć do 15 dni od czasu zawarcia każdej transakcji. Polska kraj w którym istnieje bardzo wiele innowacyjnych firm branży blockchain, kraj w którym jest masa specjalistów, którzy mogli budować tutaj „Blockchainową Dolinę”, teraz staje się krajem o najbardziej agresywnych przepisach podatkowych na świecie.
Pytanie natomiast jest takie, co teraz zrobią osoby, które uprawiały tzw. day-trading na polskich giełdach i do rozliczenia mają tysiące transakcji. Całość świetnie obrazuje też ten obrazek, na którym widać jak podsumował to profesor Krzysztof Piech.
Jak natomiast wyglądała przeciętna reakcja day-tradera na wieści od Ministerstwa Finansów? Możecie to zobaczyć na podlinkowanym filmiku na DTube (koniecznie włączcie polskie napisy)
#kryptowaluty #bitcoin #finanse #podatki Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz